Dzbanek filtrujący pozwala zmniejszyć koszty eksploatacyjne w porównaniu do wody butelkowanej, a ponadto daje dużo większą wygodę użytkowania i niesie wiele korzyści dla środowiska. Dlaczego warto zastąpić wodę butelkowaną wodą filtrowaną?

Dzbanki filtrujące są dziś łatwo dostępne. Można je kupić bez problemu niemal w każdym supermarkecie czy w internecie. Ich oferta jest na tyle szeroka, że można wybrać dzbanek o odpowiedniej pojemności, a także dopasowany kolorem do naszego gustu czy wystroju kuchni. Dlaczego warto kupić dzbanek filtrujący?

Dzbanek z filtrem – korzyści dla portfela, zdrowia i planety

Przede wszystkim dzbanki filtrujące pozwalają sporo zaoszczędzić. Podczas gdy koszt 1,5-litrowej butelki wody mineralnej to około 2-3 złotych, w przypadku 1,5 litra wody z kranu jest to koszt rzędu 1 grosza!

To także duża wygoda użytkowania. Zamiast chodzić do sklepu po ciężkie butelki lub całe zgrzewki mamy nieograniczony dostęp do czystej wody w swoim domu. To duże odciążenie dla osób, które nie mogą ze względów zdrowotnych dźwigać ciężkich rzeczy, a także dla tych, którzy nie mają samochodu lub mieszkają w bloku bez windy.

Wreszcie, korzystanie z dzbanków w filtrem to korzyści dla zdrowia. Jest to bowiem niedroga metoda oczyszczania wody z zanieczyszczeń pochodzących np. z rur wodociągowych czy przestarzałych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Filtry usuwają m.in. zanieczyszczenia mechaniczne takie jak rdza, a także związki chloru stosowane do dezynfekcji sieci wodociągowych, metale ciężkie takie jak ołów oraz zanieczyszczenia organiczne i pestycydy, jeśli się w wodzie znajdują. Usuwają z wody kranowej nieprzyjemny zapach i smak chloru, a także kamień. Ponadto, niektóre filtry wzbogacają wodę w jony magnezu i podnoszą pH wody dzięki czemu pozwala ona skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu.

Jednak dzbanki filtrujące to nie tylko oszczędności i korzyści dla zdrowia. To także duży krok w stronę stylu życia zgodnie z ideą less waste. Dzięki zmianie nawyków z kupowania wody butelkowanej na wodę filtrowaną w znacznym stopniu ograniczamy generowanie szkodliwych dla środowiska odpadów plastikowych.

Dzbanki filtrujące – idealnie dopasowane do Twoich potrzeb

Dzbanki z filtrem są trwałe i wytrzymałe dzięki czemu mogą nam służyć długie lata. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo utrzymać je w czystości. Te od znanych i doświadczonych producentów wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Mają estetyczny i nowoczesny wygląd, a dzięki szerokiej gamie kolorów można dopasować je idealnie do wnętrza bądź naszych upodobań.

Są też wygodne w użyciu, ponieważ wyposażone są we wskaźniki, które przypominają o regularnej, comiesięcznej wymianie filtra. Może to być wskaźnik manualny lub inteligentny LED sensor.

Ogranicz zużycie plastiku. Zrezygnuj z plastikowych opakowań PET i ciesz się smaczną, zdrową wodą i… realnymi oszczędnościami każdego dnia! Dzbanki filtrujące znajdziesz na dafi.pl/dzbanki-filtrujace.