Wiele osób, które stosuje zdrową dietę i regularnie ćwiczy, stwierdza, że nadal mają na ciele uparte obszary z tkanką tłuszczową, których nie mogą zredukować w żaden sposób.

Chociaż obszary te mogą być nieestetyczne i być źródłem irytacji, niechętnie poddajemy się zabiegom inwazyjnym lub chirurgicznym w celu ich usunięcia. Dla osób w takiej sytuacji istnieje inna opcja, która nadal jest stosunkowo bezpieczna i łatwa do przeprowadzenia w gabinecie medycyny estetycznej, a jest to zabieg kriolipolizy.

Jak skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg redukcji tkanki tłuszczowej, zamrażanie jest bezpieczną i skuteczną metodą usuwania opornej tkanki tłuszczowej z wielu miejsc na ciele. Kriolipoliza, powszechnie nazywana zamrażaniem tłuszczu, to niechirurgiczny zabieg redukcji tkanki tłuszczowej, który wykorzystuje niską temperaturę do redukcji złogów tłuszczu w określonych obszarach ciała. Zabieg ma na celu zmniejszenie tkanki tłuszczowej, które nie można się pozbyć za pomocą diety i ćwiczeń. Zabieg ten jest również znany pod nazwą Cool Sculpting.

Obszary ciała, które najlepiej nadają się do przeprowadzenia kriolipolizy to podbródek, ramiona, uda, brzuch, biodra, łokcie, plecy i pośladki. Tego typu zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej. Najpierw ocenia się wielkość i kształt złogów tłuszczowych. Specjalne urządzenie służy do zamrażania warstwy komórek tłuszczowych pod skórą. Warstwa tłuszczu jest stopniowo schładzana do docelowej temperatury od 4 do -1 stopni Celsjusza. Następnie obszar ten może być masowany przez kilka minut, aby wspomóc rozpad komórek tłuszczowych.

Więcej informacji o tej procedurze modelowania sylwetki znajdziesz na stronie https://www.medestetic.com.pl/kriolipoliza/. Cały zabieg kriolipolizy trwa do godziny. Następnie w ciągu kilku tygodni uszkodzone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu przez układ limfatyczny. Na ostateczne rezultaty zabiegu trzeba poczekać nawet dwa miesiące lub dłużej. Zabieg kriolipolizy jest bezpieczny, nieinwazyjny, nie wymaga nacięć ani znieczulenia, a do swoich codziennych zajęć można wrócić tego samego dnia.