Przebita opona to jeden z najczęściej występujących problemów z samochodem na trasie.

Wiele osób radzi sobie z tym samodzielnie, aby bywa różnie. Brak opony w bagażniku, lewarka czy umiejętności wymiany koła na zapasowe, wpędza w niemałe zakłopotanie.

Czy pomoc drogowa przyjedzie do przebitej opony?

Pomoc drogowa wspiera kierowców w trudnych sytuacjach na drodze

Pomoc drogowa świadczy kompleksową pomoc kierowcom, którym samochód odmówił posłuszeństwa. Najczęściej nie ma znaczenia, czy jest to tylko awaria mechaniczna auta, wypadek, mała kolizja czy może przebita opona właśnie. Niektóre firmy świadczą usługę wymiany koła, jeśli jest taka możliwość.
Jeśli kierowca nie posiada koła na zmianę, po prostu wciąga samochód na lawetę i transportuje go do najbliższego warsztatu, punktu wulkanizacyjnego czy pod inny, wskazany przez kierowcę adres. Wszystko jest do dogadania. W każdym razie należy pamiętać tylko o tym, że jeśli przydarzy nam się taka sytuacja, czyli przebita opona, pomoc drogowa nie będzie wnikała w szczegóły i starała się wymigać z udzielenia pomocy. Przyjedzie, wciągnie auto na lawetę i przetransportuje je gdzie potrzeba. Za przejechane kilometry i poświęcony czas pobierze opłatę.
Profesjonalna pomoc drogowa działa całą dobę i 7 dni w tygodniu. Dlatego niezależnie od tego, kiedy pojawi się ten problem, wystarczy wykonać jeden telefon i sprawa zostanie załatwiona. Warto więc mieć pod ręką numer do pomocy czynnej cały czas, na wypadek przebitej opony, czy poważniejszej usterki. Jedno jest pewne – na pewno nie odmówi pomocy.
Znajdując firmę, posługując się hasłem wrocław pomoc drogowa, można po prostu wcześniej sprawdzić, jaki jest zakres oferowanych przez nią usług. Nie trzeba przecież od razu z nich korzystać. Zapytać zawsze można. Będzie przynajmniej wiadomo, kiedy dzwonić po pomoc, co pozwoli uniknąć straty czasu. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że w takiej sytuacji każda pomoc drogowa przybędzie na miejsce, jeśli oczywiście lokalizacja samochodu będzie w zasięgu, w jakim firma ta obsługuje kierowców.