Osoby posiadające samochód często korzystają z garaży, które mogą znajdować się przykładowo przy domach jednorodzinnych, lub też mogą być to garaże w specjalnym segmencie garażowym.

Oczywiście warto zwrócić uwagę iż należy odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo. Możemy zamontować dobre, solidne drzwi, zamki tak aby potencjalny złodziej nie dostał się do garażu w celu kradzieży auta. Warto pamiętać iż w garażu często trzymamy także różnego rodzaju sprzęt, może być te rower, kosiarka czy też nie wiele innych sprzętów przydomowych czy też ogrodowych.

Czy warto ubezpieczyć garaż?

Jakie szkody obejmuje ubezpieczenie garażu?

Oczywiście nasz garaż może ucierpieć nie tylko na skutek włamania ale również różnych zdarzeń pogodowych, może być to przykładowo zalanie czy też zerwanie dachu przez porywisty wiatr. Możemy oczywiście ubezpieczyć nasz garaż, w tym przypadku będzie to ubezpieczenie podobne jak w przypadku budynku, jednak często tego rodzaju ubezpieczenia nie obejmują samego auta. Często garaż ubezpieczony jest w ramach innych ubezpieczeń przykładowo naszego majątku. Kiedy chcemy ubezpieczyć dom wówczas również ubezpieczamy wszystkie budynki które znajdują się na naszej posesji.

W przypadku ubezpieczeń stosuje się definicję iż garaż jest to budynek na stałe zespolony z gruntem, dlatego też często garaże blaszane czy inne garaże tymczasowe nie mogą być objęte tego rodzaju ubezpieczeniem. Z pewnością w zależności od ubezpieczyciela należy sprawdzić jakie oferują warunki, jakie sprzęty, urządzenia możemy ubezpieczyć. Naturalnie może być to także ubezpieczenie przed pożarem, zniszczeniem czy też zwykłą dewastacją.

Naturalnie warto zwrócić uwagę iż im lepiej zabezpieczony jest dany garaż tym możemy liczyć na niższe składki, oczywiście powinien posiadać on zamek na klucz. Mogą to być także również inne zabezpieczenia przykładowo możemy zainstalować alarm czy też jeżeli posiadamy w garażu okna, wówczas dobrym pomysłem mogą być rolety antywłamaniowe. Często osoby które posiadają garaż na posesji zabezpieczają go w podobny sposób jak mieszkanie roletami, odpowiednim zamkiem o wysokiej wytrzymałości.