Na basenach czy też na kąpieliskach latem możemy spotkać ratowników którzy będą dbali o nasze bezpieczeństwo, do ich zadań należy dbanie o to aby osoby korzystały z kąpielisk w sposób bezpieczny.

W przypadku basenu istnieją różnego rodzaju przepisy które określają zachowanie bezpieczeństwa. Przykładowo nie powinniśmy biegać wzdłuż basenu, gdzie występuje śliska powierzchnia, wówczas łatwo możemy poślizgnąć się i upaść, wpaść do basenu czy też doznać różnego rodzaju uszkodzeń ciała.

Ile zarabia ratownik na basenie?

Odpowiedzialna praca ratownika

Naturalnie ratownik będzie dbał o nasze bezpieczeństwo w wodzie, w przypadku kiedy zauważy iż osoba nie może utrzymać się na powierzchni, wzywa pomocy, wówczas rusza na pomoc, aby wyciągnąć osobę, ewentualnie udzielić pierwszej pomocy. W przypadku plaży może dojść przykładowo do udaru słonecznego podczas kąpieli, możemy także doznać skurczu nogi, w tym przypadku możemy mieć duży problem z utrzymywaniem pływalności, możemy zacząć krztusić się wodą, wówczas szybka reakcja ratownika może uratować nam życie.

W przypadku basenu pracownicy zatrudnieni są najczęściej na stałe, w przypadku plaż, jezior różnego rodzaju kąpielisk na powietrzu często są to pracownicy sezonowi którzy pracują w okresie kiedy dane kąpieliska są otwarte. Oczywiście powinna być to osoba która jest w dobrej kondycji fizycznej, potrafi doskonale pływać, nurkować. Musi być to osoba która posiada doświadczenie jeżeli chodzi o udzielanie pierwszej pomocy, ratowanie osób które zostały podtopione. Ratownicy mogą być zatrudnieni na stałe, przykładowo na basenach czy też kąpieliskach zamkniętych, lub też mogą być zatrudnieni na umowę zlecenie w przypadku kąpielisk otwartych. Oczywiście zarobki będą bardzo różne, w zależności od ilości przepracowanych godzin i zakresu obowiązków.

Warto zwrócić uwagę iż zarobki ratownika mogą być dość wysokie, jest to bardzo odpowiedzialna praca, wymagająca fizycznie dlatego też stawki często zaczynają się od 3000 zł, ratownik może zarobić nawet 5000 zł podczas pracy na basenie. Oczywiście warto brać pod uwagę fakt iż w tym przypadku stawiane są wysokie wymagania. Ratownik musi zadbać o bezpieczeństwo oraz życie osób które znajdują się na basenie.