Stosowane w wielu budynkach balustrady wewnętrzne i zewnętrzne wspierają klatki schodowe, balkony i zapewniają nam bezpieczeństwo.

Podczas gdy do zaprojektowania efektownej i funkcjonalnej balustrady można użyć różnych materiałów, szklana balustrada stała się w ostatnich latach niezwykle popularna ze względu na jej niezliczone zalety. Balustrada całoszklana samonośna jest szczególnie popularna w nowoczesnej architekturze i aranżacji współczesnych wnętrz.

Czy warto zdecydować się na szklane balustrady

Balustrady całoszklane samonośne mają wiele zalet

Jednym z głównych powodów, dla których elementy szklane są dziś tak popularne w projektowaniu domów, jest to, że pomagają stworzyć iluzję większej przestrzeni w budynku. Jest to szczególnie ważne, jeśli balustrada jest wykonana z przezroczystego, jednolitego szkła. Iluzja większej przestrzeni sprawia, że obszar wydaje się jeszcze większy niż jest w rzeczywistości, czego nie można osiągnąć za pomocą materiałów budowlanych i wykończeniowych z metalu, drewna, chromu lub żelaza. Dzięki szklanej balustradzie schodów lub balkonu, podobnie jak w przypadku szklanego ekranu prysznicowego lub szklanych drzwi, możesz cieszyć się przezroczystą taflą, która nie zasłania widoku, tworząc otwartą, jasną i bardziej ekspansywną atmosferę.

Balustrady całoszklane są bardzo popularne, ponieważ mają tę zaletę, że nie zasłaniają światła w budynku. Szklane balustrady pozwalają również na prześwitywanie światła, zwiększając obecność światła słonecznego, a także tworząc bardziej otwarte, przewiewne wrażenie w pomieszczeniach. Szklana balustrada zamontowana w linii z oknami tworzy bardzo nowoczesne, wręcz eteryczne wnętrze, ponieważ naturalne światło swobodnie przepływa w przestrzeni, w przeciwieństwie do tradycyjnych balustrad i obramowań blokujących światło.

Jedną z głównych zalet, jakie posiadają balustrady całoszklane samonośne jest możliwość dodania odrobiny nowoczesnego wyrafinowania do każdego budynku, w którym jest ona zamontowana. Przyda się to również, gdy planujesz sprzedać swój dom w przyszłości, ponieważ zwiększa wartość odsprzedaży.