Kiedy planujesz wakacje z dużą rodziną lub grupą znajomych, trzeba zastanowić się, czy powinieneś zarezerwować kilka pokoi hotelowych, czy zdecydować się na wynajem domku w górach na wakacje.

Hotele mają tendencję do świadczenia różnorodnych usług, jak codzienne sprzątanie, obsługa pokoju, konsjerż i recepcja, posiłki na miejscu, które mogą nam w wielu sytuacjach pomóc. Ale w porównaniu z pokojami hotelowymi, domki do wynajęcia zapewniają wiele wspaniałych korzyści dla większych grup podróżujących razem, takich jak rodziny z dziećmi.

Na rodzinne wakacje wynajmij komfortowy domek

Zakopane domki do wynajęcia dla kilku osób

Więcej przestrzeni, więcej udogodnień i większa elastyczność oraz prywatność niż w konwencjonalnym hotelu, to z pewnością najważniejsze zalety pobytu w wynajętym domku na wakacjach w Zakopanem. Mamy do dyspozycji nie tylko wspólny salon i łazienkę oraz aneks kuchenny, ale również oddzielne sypialnie, które pozwalają nam zachować prywatność. W wielu domkach możemy również korzystać z tarasu czy balkonu, na którym można wypić poranną kawę podziwiając widoki, oraz z ogrodu, w którym można urządzić wieczornego grilla po powrocie z trasy, czy odpocząć z książką.

Z pewnością wynajęcie domku na urlop zapewni nam więcej prywatności niż pobyt w pokoju hotelowym lub pensjonacie. Dodatkowo jeśli wynajmujemy domek w kilka osób, koszt za nocleg będzie niższy w porównaniu do innych miejsc tej samej klasy lub jakości. W hotelu, aby wszystkich wygodnie pomieścić, trzeba wynająć kilka pokoi, co generuje dodatkowe koszty, dodatkowo mniej czasu spędzamy razem, musimy odwiedzać się pomiędzy pokojami, co może być dość uciążliwe. Takie rozwiązanie może być dobre na noc w drodze, ale nie jest idealnym miejscem na dłuższy pobyt, ponieważ wiele pokoleń nie zawsze dobrze współistnieje w ciasnych pomieszczeniach.

Małe dzieci mogą być stałym obciążeniem dla dorosłych w bliskim sąsiedztwie, którzy często potrzebują dużo więcej prywatności. Hotele i ośrodki wypoczynkowe, które obsługują wielopokoleniowe rodziny, również często mają możliwość łączenia pokoi z wewnętrznymi drzwiami łączącymi, ale to i tak oznacza płacenie za dwa lub więcej pokoi. Odpowiednim wyjściem są Zakopane domki, które oferują dla każdego osobną sypialnię.