Obecnie na polskim rynku preparatów i wyrobów rolniczych, można znaleźć wiele rodzajów substancji chemicznych, które w istotny sposób wpływają na rozwój zbóż.

Są one między innymi stosowane w przypadku zbóż ozimych. Bardzo ważną grupę produktów stanowią tak zwane regulatory wzrostu. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i idzie w parze z wielką popularnością na polskim rynku. Takie preparaty posiadają wiele ważnych zalet. Ich użytkowanie sprawia, że można znacznie wspomóc wzrost i rozwój roślinności. Ma to pozytywny wpływ na wielkość i jakość zbiorów.

Regulatory wzrostu w zbożach ozimych – kluczowe informacje

Istotne informacje związane z regulatorami wzrostu

W głównej mierze trzeba wiedzieć o tym, że regulatory wzrostu to nic innego jak specjalne preparaty chemiczne mające wpływ na gospodarkę fitohormonalną uprawianych zbóż. Takie działanie sprawia, że wpływają one na skuteczne modelowanie łanów uprawianych zbóż ozimych. Rezultat odpowiedniego użytkowania regulatorów wzrostu to niższa wysokość roślin, które dodatkowo mają wzmocnione źdźbła, korzenie, pędy czy też łodygi. Tak przygotowane rośliny są znacznie bardziej odporne na różne niekorzystne czynniki zewnętrzne i pogodowe, a ich wzrost jest prawidłowy i idzie w parze z dużą ilością i wysoką jakością plonów.

Stosowanie regulatorów wzrostu jest godne polecenia, ponieważ dzięki nim można uzyskać mocne oraz wyrównane łany zbóż. Używanie preparatów tego rodzaju nie stanowi obecnie trudności dla rolników. Sporo instrukcji i informacji w tym zakresie jest dostępnych u sprzedawców oraz producentów. Ponadto liczne porady są dostępne w wielu źródłach internetowych i są one publikowane przez rolników, którzy już korzystali z różnorodnych regulatorów wzrostu. Dobrze jest zapoznać się z takimi informacjami, aby zapewnić zgodność stosowania regulatorów z odpowiednimi normami.

Aktualnie na rynku można znaleźć mnóstwo ofert obejmujących regulatory wzrostu, takie jak między innymi https://innvigo.com/regulacja-pokroju-zboza-ozime/. Sporo producentów i sprzedających publikuje w sieci informacje dotyczące swoich produktów oraz dostępnych opcji zamówienia. Szukanie takich stron internetowych to dość proste zadanie, które nie jest czasochłonne. Warto więc spędzić trochę czasu na poszukiwaniach z wykorzystaniem wyszukiwarki on-line.