Wiele osób nie jest zadowolonych ze swojego wyglądu i wagi i chce szybko zrzucić nadmiar kilogramów, ale nie bardzo wie, jak się do tego zabrać i odchudzić się w sposób rozsądny i bezpieczny bez efektu jo-jo.

Wielu ekspertów twierdzi, że najlepiej schudnąć stopniowo. Jeśli zrzucisz zbyt szybko kilogramy, zamiast tłuszczu stracisz masę mięśniową, wodę, oraz ważne składniki i minerały, których nasz organizm potrzebuje do zachowania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania.

Jak zdrowo schudnąć?

Odchudzanie może zająć wiele miesięcy

Staraj się schudnąć maksymalnie kilogram tygodniowo i unikaj modnych diet lub produktów, które składają obietnice zmniejszenia wagi, które brzmią zbyt pięknie, aby mogły być prawdziwe. Najlepiej oprzeć swoją utratę wagi na prostych zmianach, których możesz się trzymać w miarę upływu czasu. Aby uzyskać szybsze rezultaty, musisz współpracować z lekarzem lub dietetykiem, aby upewnić się, że jesteś zdrowy i otrzymujesz potrzebne składniki odżywcze. Bez względu na to, jaką metodę odchudzania zastosujesz, musisz preferować dobre dla siebie produkty, takie jak warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i chude białko, aby zachować dobre zdrowie. Praca z dietetykiem to dobry pomysł, więc przygotowujesz plan, który pokrywa te potrzeby.

Zasadniczo aby zdrowo się odchudzać, wystarczy spalić więcej kalorii niż jesz i pijesz. Ale to nie jest takie proste, jak wiele osób może powiedzieć na podstawie własnego doświadczenia. Twój metabolizm również ma znaczenie, a jeśli za bardzo ograniczysz kalorie, to również nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ spowalniasz swój metabolizm, a to może powodować niedobór niektórych składników odżywczych. Jeśli chcesz zdrowo i bezpiecznie schudnąć, ogranicz porcje posiłków, sprawdź ile kalorii spożywasz w zwykły dzień i trochę je zmniejsz, czytaj etykiety żywności, aby wiedzieć, ile kalorii zawiera każda porcja. Ważne jest również wypijanie odpowiednich ilości wody, aby nie odczuwać nadmiernego głodu i nie podjadać.

Nie musisz przechodzić na weganizm, dietę bezglutenową ani rezygnować z żadnej konkretnej grupy żywności, aby schudnąć. W rzeczywistości jest bardziej prawdopodobne, że utrzymasz prawidłową sylwetkę, odżywiając się w sposób racjonalny i eliminując z diety przekąski, słodycze, nadmiar tłuszczu i słodkie napoje.