W sprzedaży znajdziemy wiele odmian herbaty liściastej, w granulkach i torebkach.

Im bardziej przetworzone liście herbaty, tym zwykle mniej zawiera ona polifenoli. Polifenole obejmują flawonoidy. Herbaty Oolong i czarne są utleniane lub fermentowane, dzięki czemu mają niższe stężenia polifenoli niż zielona herbata, ale ich moc przeciwutleniająca jest nadal wysoka. Zatem codzienne picie herbaty jest korzystne dla naszego zdrowia.

Korzystne właściwości picia herbaty

Sklep z kawą oferuje wiele gatunków kawy i herbaty

Najzdrowsza herbata to z pewnością zielona, ale dużym powodzeniem cieszy się również biała oraz Pu-erh, określana jako czerwona, jednak jest to rodzaj herbaty czarnej. Oprócz herbaty innym chętnie wypijanym napojem jest kawa. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez wypicia porannej filiżanki kawy. W sprzedaży znajdziemy dwa gatunki ziaren kawy, Arabicę i Robustę, które różnią się wyglądem ziaren, zawartością kofeiny, smakiem naparu. Arabica jest łagodniejsza w smaku, natomiast Robusta zawiera więcej kofeiny i ma charakterystyczną goryczkę.

Świeżo palona kawa to najlepszy napar dodający energii, jaki można wypić rano. Jest prosty sposób, aby dowiedzieć się, jak świeża jest kawa, a to polega na zbadaniu ziaren. Jeśli zostały palone w ciągu ostatnich kilku dni, powinny mieć silny zapach, ich konsystencja powinna być tłusta i powinna mieć błyszczący, prawie śliski wygląd. Wszystkie te czynniki pokazują, że ziarna kawy nadal zawierają większość swoich naturalnych olejków, które uwalniają mocny, długotrwały aromat i dodają energii. Filiżanka dobrej jakości kawy to świetny sposób na rozpoczęcie dnia.

Jeśli szukasz wysokiej jakości kaw i herbat z całego świata, odwiedź sklep z kawą. Znajdziesz tam szeroką ofertę na kawy ziarniste, mielone, rozpuszczalne, mieszanki, wiele rodzajów kaw i herbat, jakich nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych. Możemy zatem wybrać taki rodzaj produktu, jaki najbardziej będzie nam odpowiadał. Znajdziemy również w sklepie zestawy kaw i herbat oraz kosze prezentowe, akcesoria do parzenia, dzięki czemu możemy skomponować upominek dla bliskiej osoby.