Salon jest jedną z najważniejszych przestrzeni w całym mieszkaniu.

To tu przyjmujemy gości i spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Dlatego sprawa jest prosta. Im lepiej urządzimy nasz pokój dzienny, tym przyjemniej będzie w nim przebywać. Przemyślana i efektowna aranżacja z pewnością zdobędzie uznanie naszych gości i pozostałych domowników. Przyjrzyjmy się bliżej tej sprawie.

Dodatki, które ożywią twój salon

Przede wszystkim spójność

Dobierając elementy wyposażenia do wnętrza naszego salonu, pamiętajmy o kilku najważniejszych szczegółach. Kluczową zasadą jest utrzymanie spójności wystroju. W jaki sposób to osiągnąć? Przede wszystkim nie łączmy ze sobą elementów z zupełnie różnych stylizacji. Nawet jeśli lubimy takie eklektyczne eksperymenty, na dłuższą metę będzie to raczej męczące dla oczu i może przytłaczać. Jeśli natomiast postawimy na stonowane, dobrze dobrane do siebie elementy, przestrzeń nabierze przyjaznej harmonii, która przełoży się na komfort przebywania w salonie.

Czy poduszki ozdobne do salonu muszą być w tym samym kolorze? Decyzja zależy oczywiście od ciebie, ale także i w tym przypadku warto postawić na spójność i wyraźny kolor przewodni. Dobrze, jeśli będą łączyć się kolorystycznie z resztą mebli – kanapą, fotelami czy narzutą. Jeśli chcesz ożywić wnętrze, możesz postawić na coś zabawnego. A jeśli nie masz w domu zwierząt, wybierz model z ozdobnymi frędzlami. Kot czy pies z pewnością zainteresowałby się tą niebanalną, bardzo modną ozdobą.

Styl skandynawski to świetne źródło inspiracji, nie tylko w zakresie dodatków. Najważniejszą rolę odgrywa tu światło, przede wszystkim to naturalne. Aranżacje tego typu udowadniają, że warto zrezygnować z zasłon czy grubych firan, żeby wpuścić do środka więcej słońca. To z kolei przełoży się na lepszy nastrój domowników i więcej energii na co dzień. Wybieraj naturalne dodatki. Wiklina, drewno czy bawełna to materiały przyjazne ludziom i środowisku. Ich obecność może znakomicie dopełnić wystrój twojego wnętrza. W internecie z łatwością znajdziesz mnóstwo inspiracji i propozycji do wykorzystania.