Klienci banków, którzy chcą uzyskać kredyt, powinni zwrócić uwagę na swoją zdolność kredytową, czyli zdolność do spłat comiesięcznych rat.

W przypadku dużych kredytów powinni oni wykazać, iż ich dochody będą wystarczające do spłaty przykładowo kredytu hipotecznego. Każdy bank określa własne wytyczne co do zdolności kredytowej, bierze pod uwagę różne parametry.

Dlaczego warto zwrócić się po poradę do doradcy finansowego?

Jak ocenić koszty związane z kredytem hipotecznym?

W przypadku kiedy ubiegamy się o kredyt, warto zwrócić uwagę na koszty, możemy porównać ofertę wielu różnych banków, sprawdzić wysokość oprocentowania, różne opłaty dodatkowe. Dzięki temu będziemy mogli wybrać najbardziej korzystną ofertę, często banki oferują różnego rodzaju promocje, przykładowo dla nowych klientów. Niekiedy dobrym pomysłem będzie skorzystanie z dodatkowych produktów finansowych, takich jak przykładowo założenie konta rozliczeniowo-oszczędnościowego czy też karty kredytowej. W ten sposób możemy zmniejszyć koszty związane z pozyskaniem kredytu. Będzie to szczególnie istotne w przypadku wysokich kredytów hipotecznych. Możemy zwrócić się o poradę do doradców finansowych, są to osoby, które dobrze znają rynek, są na bieżąco z ofertami bankowymi, dzięki czemu pomogą nam wybrać najbardziej korzystną dla nas ofertę.

W przypadku kredytu hipotecznego będziemy mieli do czynienia z wieloma różnymi opłatami dodatkowymi, będzie to ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie czy też ubezpieczenie od utraty pracy. Naliczane są również opłaty wstępne, opłaty przygotowawcze, dlatego ostateczna kwota może być trudna do określenia. Specjalista pomoże nam w sprawdzeniu ofert, przygotuje dla nas zestawienie kosztów, które naliczane są w poszczególnych bankach. Możemy liczyć także na porady związane z polepszeniem naszej zdolności kredytowej, może być to szybka spłata mniejszych zobowiązań, konsolidacja kredytów czy też pożyczek, kredyt wraz z małżonkiem również może być dobrym pomysłem.

Osoby, które chcą rozpocząć współpracę z doradcą kredytowym, mogą zapoznać się ze szczegółami oferty na stronie internetowej https://www.strzylak.pl/oferta. Dzięki temu można liczyć na profesjonalną pomoc, która może znacznie skrócić czas oczekiwania na kredyt. Możemy również liczyć na fachową pomoc związaną z oceną kosztów, przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.