Stomatologia to dziedzina, w którą wpisany jest dynamiczny postęp. Wielu lekarzy stomatologów zwraca uwagę na nowe rozwiązania w zakresie technologii i materiałoznawstwa. Wielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że wiedza zdobyta na studiach, a nawet lata praktyki to za mało, aby móc przeprowadzać zabiegi na odpowiednim poziomie.

Aktualna wiedza z zakresu nowych technologii, materiałów i sposobów diagnostyki może wiązać się z systematycznym udziałem w szkoleniach i kursach. Warto, aby kursy te były nakierowane na podnoszenie kwalifikacji lekarzy dentystów, zarówno w zakresie praktycznym, jak i teoretycznym. Jakie więc kursy lekarze dentyści mają do wyboru?

Kursy łączące wiedzę i praktyczne umiejętności

Poszukując kursów, które podniosą kwalifikacje lekarza stomatologa, warto zwrócić uwagę na takie kursy, które zapewniają zarówno aktualizację wiedzy z zakresu wybranej dziedziny, ale i umożliwiają podniesienie kompetencji praktycznych pod okiem wykwalifikowanego trenera. Takie szkolenia organizuje m.in. Akademia Stomatologii

Kursy te są prowadzone przez trenerów – specjalistów z całej Polski. Kursy wspierają rozwój kompetencji zawodowych zazwyczaj w zakresie wybranych specjalizacji. Jakie dziedziny można zatem wybrać, decydując się na kursy dla stomatologów?

Endodoncja

Część szkoleń z tego zakresu skierowana jest do lekarzy stomatologów, którzy nie mają doświadczenia w leczeniu kanałowym z użyciem mikroskopu. Do wyboru są również kursy dedykowane lekarzom, którzy posiadają już kompetencje w zakresie endodoncji, jednak chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na kursach prowadzonych przez wykładowców z doświadczeniem szkoleniowym.

Protetyka i implanty

Kursy z protetyki skierowane są do tych lekarzy stomatologów, którzy chcieliby samodzielnie wykonać procedurę leczenia wraz z odbudową protetyczną, bez konieczności odsyłania pacjenta do kolejnego specjalisty. Szkolenia te umożliwiają postawienie pierwszych kroków w dziedzinie protetyki, a także poszerzenie swojej wiedzy i podniesienie kompetencji tych osób, które mają już doświadczenie w tej dziedzinie. Na kursach praktycznych często obowiązuje zasada — jeden kursant jeden unit fantomowy, co umożliwia koncentrację na zagadnieniach praktycznych.