Jeśli planujesz odwiedzić Sycylię w wakacje, z pewnością szukasz najlepszych miejsc do zobaczenia, a na tej pięknej włoskiej wyspie jest wiele rzeczy do zwiedzania.

Na Sycylii jest wiele zabytków, takich jak Dolina Świątyń Agrigento, rzymski teatr w Taorminie lub barokowe miasta Noto, Ragusa i Modica. Możemy również podziwiać piękno przyrody oraz wulkany Etna, i Stromboli, wyspy, plaże i wspaniałe rezerwaty przyrody, jak ten w Zingaro.

Wakacje na Sycylii – co warto zobaczyć?

Jakie są najciekawsze miejsca na Sycylii?

Sycylia i Włochy to oczywiście pyszna kuchnia włoska, na pewno będziesz zadowolony z pobytu odwiedzając okoliczne restauracje i próbując smakołyków i dań znanych na całym świecie. Palermo jest to bardzo bogate miasto pod względem historycznych budowli i zabytków oraz idealne miejsce do odwiedzenia, jeśli lubisz kościoły i pałace. Niedaleko Palermo znajduje się jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Sycylii, Katedra Monreale i jej tysiące metrów kwadratowych złotych mozaik, do ich wyprodukowania zużyto 2200 kg czystego złota. Taormina nazywana jest „Perłą Sycylii”. To miasto jest znane na całym świecie ze wspaniałych widoków, jakie oferuje równina Katanii, Etny i Isola Bella. To jedno z najbardziej turystycznych miast na Sycylii, więc najlepiej pojechać poza sezonem, aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt. Jeśli zdecydowałeś się odwiedzić wschodnie wybrzeże Sycylii, jest to obowiązkowy cel podróży.

Sycylia to również maleńki, malowniczo położone wioski rybackie, warto więc po jednej z nich pospacerować i podziwiać okoliczne widoki. Nie można również pominąć wulkanu Etna, jeśli jesteś na Sycylii. Jest to jedna z głównych atrakcji wyspy i zdecydowanie powinna znaleźć się liście miejsc do zobaczenia. Z Taorminy i Katanii wiele punktów widokowych pozwala podziwiać wulkan z daleka. Ale ponieważ jest tak blisko, byłoby niefortunnie przegapić okazję, aby wspiąć się na górę i zobaczyć jego krater, z pewnością będzie to niesamowite przeżycie.

Katania, drugie co do wielkości miasto na Sycylii po Palermo, i znajduje się u podnóża Etny. Może być świetną bazą wypadową, aby dostać się na wulkan. Nazywana czarnym miastem ze względu na budynki zbudowane z kamienia lawowego, Katania ma wiele do zaoferowania, dlatego warto ją zwiedzić.