Kawa i herbata oferują podobne korzyści zdrowotne, w tym utratę masy ciała, działanie przeciwnowotworowe i właściwości zwiększające energię.

Nadal możesz wybierać oba napoje, w zależności od wrażliwości na ilość kofeiny. Kilka badań pokazuje, że osoby pijące kawę żyją dłużej i mają mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci. Kawa, podobnie jak herbata, ma dość wysoką zawartość przeciwutleniaczy, w rzeczywistości kawa może być jednym z najzdrowszych napojów na świecie i ma wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Kawa a wolne rodniki - wpływ na naszą skórę

W sklepach online znajdziemy najlepsze gatunki kaw

Jeśli lubisz smak kawy i tolerujesz zawartość kofeiny, nie wahaj się nalać sobie filiżanki lub dwóch tego zdrowego napoju w ciągu dnia. Umiar jest kluczem, ale popijanie kawy w rozsądnych ilościach może być jedną z najzdrowszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego zdrowia każdego dnia. Kawa ma wyższą zawartość kofeiny niż herbata, co może być dobre dla osób szukających natychmiastowej dawki dodatkowej energii, szczególnie chętnie sięgamy po nią rano.

Kawa jest jednym z najlepiej przebadanych składników diety. Wyniki tych badań dowodzą, że umiarkowane spożycie kawy, do czterech filiżanek dziennie, wiąże się z dłuższą żywotnością i lepszym zdrowiem. Osoby regularnie pijące kawę mogą mieć zmniejszone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca, niewydolność serca i udar, cukrzycy typu 2, choroby Alzheimera i Parkinsona, raka jelita grubego, macicy i wątroby. Kawa ma również pozytywny wpływ na naszą skórę, ponieważ może zmniejszyć ryzyko wystąpienia czerniaka, usuwa z organizmu wolne rodniki, a więc wspiera młodość skóry.

Kawę znajdziemy również w kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry, szczególnie o działaniu napinającym, ujędrniającym i pomagającym redukować widoczność cellulitu. Jak widać ten popularny na całym świecie napój ma wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Najlepsze gatunki kaw i herbat z różnych zakątków świata znajdziemy w sklepie ARKOM kawy i herbaty świata https://kawaiherbata.com/ to strona internetowa, za pośrednictwem której zakupimy ciekawe gatunki kaw, których nie znajdziemy w lokalnych sklepach.