Płytki gresowe są wykonane z niezwykle odpornego materiału, posiadającego właściwości techniczne, które sprawiają, że są optymalnym wyborem nie tylko ze względu na łatwość aplikacji, czyszczenia, użytkowania i konserwacji, ale przede wszystkim ze względu na właściwości zdrowotne i ekologiczne.

Z tego powodu płytki gresowe są najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla podłóg, ścian i powierzchni w architekturze mieszkaniowej, komercyjnej i publicznej, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jakimi cechami charakteryzują się płytki gresowe

Czarne płytki Egen Verdi Negro nie tylko do łazienki

Przedłużone wypalanie mieszanki drobnych kaolinów i glinek w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza nadaje płytkom gresowym niezwykłą trwałość i zwartość. Oznacza to, że ich powierzchnie nie plamią się, nie zatrzymują brudu ani bakterii i są odporne na prawie wszystkie fizyczne i mechaniczne obciążenia podczas normalnego użytkowania podłogi. Z tego powodu płytki gresowe nie wymagają szczególnej konserwacji i są trwałe w każdym zastosowaniu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Obecna zaawansowana technologia produkcji płytek pozwala na odwzorowanie niemal każdego materiału, jak drewno, kamienie naturalne, beton, zatem bez problemów znajdziemy w sprzedaży płytki, które będą nam odpowiadały pod względem stylistycznym, będą pasowały do zaprojektowanego wystroju pomieszczenia. Wiele osób decyduje się na ciemne płytki w większych formatach, jak te z kolekcji Egen Verdi inspirowane czarnym marmurem czy granitem. Są to płytki o wymiarach 120×120 cm, zatem będą odpowiednie do przestronnych wnętrz.

Jeśli czarne płytki pasują do twojego zamysłu projektowego, zwróć uwagę na kolekcję wysokiej jakości płytek gresowych Egen Verdi Negro dostępnych na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/VERDI/7575. Wybierz czarną podłogę lub czarne ściany podczas projektowania wystroju pomieszczenia. Jeśli wybierasz czarne płytki podłogowe, powinieneś wybrać jaśniejszy kolor na ścianie, a jeśli wolisz czarną ścianę, wybierz jaśniejsze podłogi. W ten sposób uzyskasz bardzo ciekawy efekt w pomieszczeniu. Czarne płytki w łazience mogą stanowić piękny kontrast z białą wanną czy umywalką, pasuje do nich również armatura w kolorze złota czy srebra, z połyskiem lub matowa.