Osoby które wyjeżdżają w góry na urlop z pewnością powinny dobrze się przygotować, z pewnością będziemy potrzebowali odpowiednich ubrań, obecnie dostępnych jest wiele profesjonalnych rozwiązań.

Poczynając od bielizny termicznej która z pewnością będzie pozwalała na bardzo dobrą wymianę cieplną, odprowadzała pot z naszego ciała. Oczywiście warto zabrać ze sobą także odpowiednią bluzę, z pewnością ciepła bluza polarowa będzie w tym przypadku podstawą, dodatkowo także warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową, jak wiadomo w górach warunki pogodowe mogą zmienić się bardzo szybko. Kiedy wychodzimy wcześnie przy słonecznej pogodzie może okazać się że za kilka godzin w wyższych partiach gór zacznie padać deszcz.

Co zabrać ze sobą w góry?

Ciepła i wodoodporna odzież

Dlatego też powinniśmy zaopatrzyć się w buty która powinny chronić nas przed wodą, obecnie możemy zakupić wiele nowoczesnych butów które przykładowo będą wykonane z goreteksu, będą posiadały podeszwę typu Vibram. Z pewnością wygodne buty bardzo się przydadzą, powinniśmy zwrócić także uwagę iż nowe buty powinniśmy nieco rozchodzić w domu, sprawdzić czy nie będą nas uwierały. Oczywiście warto wybierać buty za kostkę, dobrze jeżeli posiadają one różnego rodzaju wstawki które pozwalają naszej nodze oddychać.

Dodatkowo także powinniśmy pamiętać o wygodnych spodniach, często mogą na także posiadać materiał rozciągliwy w okolicach przykładowo kolan, co z pewnością ułatwią wspinaczkę w trudniejszym terenie. Nie możemy oczywiście zapominać o plecaku, powinien być to plecak który będzie dopasowany do długości trasy, jeżeli chcemy w górach spędzić kilka godzin w zupełności wystarczy nam plecak o pojemności 25 czy 30 litrów. Warto zwrócić uwagę iż powinien posiadać wygodne szelki spinane z przodu. Dobre plecaki posiadają także wiele różnych schowków, gumek które mogą służyć do przyczepienia kijków.

Powinniśmy zabrać ze sobą także lekką czapkę, może byś to bejsbolówka która będzie chroniła nasze oczy przed słońcem, dobrym pomysłem będzie również zabranie specjalnego bukłaka który możemy przyczepić do plecaka. Bardzo dobrym pomysłem może być również kubek termiczny w którym zabierzemy gorącą herbatę, z pewnością w niej chłodniejsze będzie to bardzo dobry pomysł. Oczywiście nasze wyposażenie będzie zależało od tego ile czasu chcemy spędzić w górach, jakie warunki pogodowe będą panowały.