Jeśli uważasz, że masz prawo do pobierania alimentów w imieniu swojego dziecka, zatrudnienie prawnika pozwoli ci uniknąć bezpośredniego kontaktu z drugim rodzicem.

Pomoże to również zapewnić, że twoje dziecko otrzyma jak najwięcej pieniędzy bez zwłoki. W razie gdy drugi rodzic unika płacenia alimentów na dziecko, również możesz zwrócić się po pomoc do adwokata rodzinnego.

Kiedy starać się o alimenty na dziecko?

Znajdź adwokata od alimentów w Warszawie

Kiedy oboje rodzice sprawują wspólną opiekę nad dzieckiem, jeden z rodziców zwykle zarabia więcej z różnych powodów. Czasami były małżonek zarabia tylko tyle, by żyć dalej i nie może rozciągać budżetu, aby oferować dziecku jakąkolwiek pomoc finansową. Może to prowadzić do konieczności podwyższenia alimentów, nawet jeśli istnieje wspólna umowa o opiekę nad dziećmi. Istnieją rzadkie sytuacje, w których wspólna opieka może wyeliminować potrzebę udzielenia drugiemu małżonkowi wsparcia finansowego lub zapewnienia dziecku dodatkowej pomocy pieniężnej.

Kiedy oboje rodzice mają pracę lub karierę, prawie równe pieniądze z pracy i wspólnej opieki, istnieją okoliczności, które unieważniają potrzebę płacenia alimentów od drugiego rodzica. Dzieje się tak zwykle dlatego, że zarówno matka, jak i ojciec są w stanie zapewnić dziecku takie samo wsparcie, dobre samopoczucie, czas i wpływ na dziecko, dzięki czemu nie są potrzebne żadne dodatkowe pieniądze ani pomoc drugiego rodzica. Jednakowy czas z osobami o wysokich dochodach może zmienić te okoliczności, ale takie sytuacje są rzadkie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na alimenty na dzieci oraz sposób, w jaki może ono ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu w oparciu o te elementy.

Kiedy dziecko ma więcej czasu z jednym rodzicem nad drugim w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych lub z innych powodów, nawet wspólna opieka może spowodować nierówność finansowania. Może nam wtedy pomóc adwokat alimenty Warszawa wnioskując o podniesienie kwoty alimentów płaconych na dziecko. Zmiany w płaceniu alimentów mogą być trudne do wprowadzenia w pewnych sytuacjach. Najlepiej zasięgnąć wiedzy prawnika rodzinnego, który rozumie te nakazy. Może on podać logiczne kroki, które należy podjąć, aby zapewnić wszystkim stronom ochronę i opiekę w tych sprawach.