Warto wiedzieć, jakie są powszechne objawy w przypadku inwazji szczurów na posesji, zwłaszcza jeśli uważasz, że znajdują się w miejscu, do którego nie możesz się dostać lub dokładnie obejrzeć, jak na przykład strych, piwnica lub garaż.

Na szczęście istnieje kilka wyraźnych rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę, próbując wykryć szczury, abyś wiedział, jaką metodę zwalczania tych szkodników zastosować i w którym miejscu.

Gryzonie mogą szybko zająć teren wokół zabudowań

Wiele osób nie wie, jak wytępić szczury z posesji

Szczury produkują dużo odchodów i są one zwykle brązowe i dość długie, i jest to zdecydowanie coś, co prawdopodobnie znajdziesz od razu, jeśli masz gdzieś w okolicy gniazdo szczurów. Odchody myszy są zdecydowanie mniejsze i trudniej je zauważyć na zewnątrz, w domu są lepiej widoczne, sprawdź garaż, piwnicę, strych, spiżarnię, szafki. Jeśli już zacząłeś kłaść przynętę, a wybrana przez ciebie przynęta zawiera barwnik, sprawdź czy odchody zmieniły kolor, ponieważ oznacza to, że szczury już zaczęły żywić się trucizną.

Szczury słyną ze swoich umiejętności gryzienia prawie wszystkiego, od plastiku, drewna, a nawet przewodów. Mogą powodować znaczne zniszczenia mienia, a uszkodzenia przewodów mogą spowodować pożary budynku. Duża ilość śladów gryzienia może wskazywać na jedną z dwóch rzeczy, że szczury długo tam przebywają lub że jest ich wiele. Przyjrzyj się przestrzeniom, w których szczury zdają się chodzić najczęściej, i spróbuj znaleźć miejsce, w którym trutka będzie łatwo dostępna dla tych szkodników. Zastawienie pułapki lub pozostawienie przynęty w pobliżu szczurzej nory sprawi, że szanse na znalezienie jej są znacznie większe.

Najlepsze metody zwalczania szkodników, które można łatwo zdobyć i które działają świetnie, to standardowa pułapka lub trutka na szczury i myszy. Przynęta zazwyczaj działa z opóźnieniem, aby szkodniki nie skojarzyły śmierci innych osobników ze obecnością trutki i dalej ją spożywały. W ten sposób możemy pozbyć się całej kolonii szczurów z okolicy domu czy firmy. Jeśli zastanawiasz się, jak wytępić szczury, możesz wypróbować skuteczne trutki w formie granulek o zapachu zboża.